Norsko Snowkiting Trip 2019 

SNOWKITING TRIP NORSKO- Vítejte

V následujících sekcích se můžete dobrat k tomu, jak snowkiting  v Norsku probíhá, jaké jsou podmínky, větrné, sněhové, jaké máme ubytování, jaká je doprava, co vše potřebuji k tomu, abych se na snowkiting do Norska mohl vydat. Jednotlivé informace se vždy dozvíte v jednotlivých článcích v sekci Norsko.. Na snowkiting trip se můžete taktéž přihlásit v jakékoli přihlášce v sekcích Norsko  a vybrat si váš požadovaný termín. Pokud máte naplánovaný výlet na snowkiting trip. Neváhejte se na nás obrátit, pomůžeme s důležitými informacemi, popřípadě ubytováním a dalším servisem ... Neváhejte nás pro detailní informace kontatovat emailem nebo telefonicky ...

NORSKO - Hardangervidda

Největší náhorní plošina v Evropě, která skýtá nespočet kilometrů snowkitového ráje. Tohle místo se rok od roku stává působištěm  snowkiterů, běžkařů a milovníků zimních power sportů ve všech podobách. Nekonečný freeride po pláních, dlouhé táhlé přejezdy až desítky kilometrů po horských terénech Hardy, taktéž ideální terény pro první kite flying a první jumpy. Norsko je vhodné pro všechny věkové kitegorie.


Vítr – průměrná statistika se v tomto období pohybuje okolo 80 % úspěšnosti. Úplné bezvětří se vyskytuje málokdy, spíše se setkáváme se silným větrem a sněžením,  a to má za následek uzavření silnice mezi Haugastolem  a Bergenem . Při uvření silnice na spoty Hardangerviddy se nahoru jezdí v kolonách, kdy se následuje konvoj. Při úplném uzavření silnice volíme snowkiting v nižších polohách a využíváme jezer v okolí Geila a Ustaoset. 

Velikosti kitů – Ideální kombinace je dvou kitů.  Nejježděnější velikosti  jsou 6  – 15 m 2. Na náhorní plošině i pokavaď je vítr okolo 12 m/s , tak je relativně stabilní. Spousta snowkiterů volí díky dostupnosti od auta jako druhý kite – nafukovací. Krajní rozsahy kitů 5 – 6 m 2 – do ultra silného větru (doporučuji foukačku) . Do slabého větru doporučuji 13 - 19 m2 kity. Vítr je zde různorodý, a všemi směry fungující. Předpověď se dá odhadnout 1 max 2 dny dopředu, tudíš problém delšího plánování ...


Spoty – místa kde se snowkituje – bezpečné i pro úplné začátečníky, rozloha obrovská, nespočet km homolí, horských přejezdů, závějí, freeridingu, možností lítání a dalšího extrémního snk vyžití. Vždy hledáme powder a luxusní sníh, o tom to je:)

Plošina pokrývá oblast o rozloze zhruba 6500 km2 s průměrnou nadmořskou výškou okolo 1100 m.  Nejvyšším místem na plošině je vrchol Sandfloeggi dosahující výšky 1721 m.

 

 

PRŮBĚH SNOWKITING TRIPU NA MÍSTĚ

V den Vašeho příletu si vás vyzvedneme na letišti v Oslu a vydáváme se na cca 4 hod. cestu směr ubytování.  Po vašem příjezdu máte již nachystány pokoje.
Každý den se z ubytování vyráží na spoty , které bezpečně známe a lapáme nejlepší vítr a podmínky na ježdění.  Každý večer se hlídá předpověď a již víme následující den kam přesně vyrazit.

Průběh dne vypadá následovně: 
Výběr spotu dle vhodných podmínek. Jezdí se celý den a návrat bývá okolo 16 – 17 hod. Kolikrát se vracíme zpět z ježdění a stane se, že spousta snowkiterů celý den nejezdí, díky nevhodnému výběru spotu a podmínek. Díky naši dokonalé znalosti oblasti a terénu vždy vybíráme nejlepší místo pro celou partu. Úplní začátečníci si mohou chrochtat blahem, zkušenější rideři mohou odjet až desítky km daleko bez jediného živáčka. 
Auta parkují vždy na spotu, takže si od auta dojdete max do 30m. Auta jsou k dispozici po celý den ježdění a díky bufíku – topení v autech si kdykoli můžete dojít usušit věci, najíst se a odpočinout. Přičemž veškeré dění sledujete z teplíčka aut.

Jídlo – na srubu v Ustaosetu do 2.3. si vaříme samostatně a na Dyranutu od 2.3. již bude možnost polopenzí, plných penzí

Co s sebou - oblečení - zimní vhodné na snowkiting – doporučujeme základní oblečení – termo prádlo, rukavice ponožky vše brát 2 x. Termoska na čaj, krémy proti mrazu a slunci, kukla - windstoprové šálky přes obličej nebo zarust fousama ....

 

 

 


  • 7 - 14 dní
  • od 490€
    Kiteseason cena

Vyjádření Kiteseason:

Hardangervidda (1.200 m n.m) nekonečných pláních, ohrazena dvoumetrovými sněhovými mantinely spojující Oslo s Bergenem na západním pobřeží. Takřka nikdy neutichající vítr je pro posádky sněhových pluhů a fréz silným protivníkem. Jenže pro nás, milovníky snowkitingu, dělá z tohoto nehostinného místa Eldorádo, jež hned tak nemá obdoby. Můžete uhánět desítky kilometrů bez jediných drátů, domů či jiných známek lidské přítomnosti.

Termíny

29.12.2018. - 8.4.2019